[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 1539: Undefined index: thanks
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 1540: Undefined index: thanked
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 1540: Undefined index: thanked
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 1541: Undefined index: thanks_post
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /viewtopic.php on line 1541: Undefined index: thanks_post
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3855: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3213)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3857: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3213)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3858: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3213)
[phpBB Debug] PHP Notice: in file /includes/functions.php on line 3859: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /includes/functions.php:3213)
Nur Cemaati... : Güncel Tartışmalar - Sayfa 2

Nur Cemaati...

Gündemdeki olaylar hakkında yorumlar

Ynt: Nur Cemaati...

Mesajgönderen mistral » 26.07.2006, 18:57

serencam yazdı:Bu konunun neden açıldığını soruyorsun.. cevap insanların bu cemaat hakkında kafalarında oluşan soru işaretlerini tartışarak doğru olanı bulma gayretlerinden olabilir..

Bu sorulardan birkaçı da şunlar olabilir... 

F.Gülen'in dünyada sanki başka ülke kalmamış gibi yıllardır, islamın ve müslümanların bir numaralı düşmanı olan ABD'de kalması.. Cemaat-ABD ilişkileri..?

Nijerya'nın köyüne dahi kolejler açarken Vatanımızın doğu topraklarına aynı ilginin gösterilmemesi ve dünyanın dört bir tarafında açılan bu kolejlerde eğitim dilinin ingilizce olması..?

Hristiyan alemiyle diyalog kurma amacıyla islamın hristiyanlığa yakınlaştırılma çalışmaları ve bu doğrultuda basılan ve halka dağıtılan Kur'an'ların İncilleştirilmeye çalışılması..?

Ve belki de en önemlisi bu denli büyük bir cemaatin, şuanda da mevcut olan ABD'nin tüm islam alemi ve müslümanlar üzerindeki işgaline ve sömürüsüne gözyummaları yada gereken tepkiyi göstermemeleri..? (söz konusu cemaat belkide dünyanın en buyuk cemaatlerinden biri)

Bunlar sadece benim kafama takılan soru işaretlerinde birkaçı.. Ve ben sizler kadar iyimser bakamıyorum bu konuya.. Bence düşünülmesi gereken çok şey var.. En çok da F.Gülenin ABD'de kalmasını anlayamıyorum.. başka ülke mi yok dünyada, gitsin Japonya'da kalsın.. orada da tıp ve bilim son derece ileri düzeyde.. Neden İslam aleminin bir numaralı düşmanının koynunda kalıyor.. Gülen'in orda kalması kadar ABD'nin ona dokunmaması da ayrı bir soru işareti..? çünkü ABD, islam alemini düşman kabul etmiş bir ülkeyken..!

1-Fethullah Gülen'in A.B.D'de olmasının başlıca nedeni yeğenidir.O'nun yanına gitmiştir tedavi için ve O'nun evinde oturmaktadır.Kendisinin sağlık problemleri halen devam etmektedir.(Japonya'da hiçbir akrabası yoktur!!!)
2-Doğu'da okullar açılmıyor diyorsun ama bilmiyorsun ki onlarca okul onlarca dersane var binlerce öğrencisi olan!!(Şanlıurfa Özel Murat Koleji,Adıyaman Özel İkbal İ.Ö.O,Erzurum Özel Aziziye Koleji,Erzincan Özel Otlukbeli İlköğretim Koleji,Batman Özel İrfan Koleji ve daha niceleri....)İngilizce meselesine gelirken bu artık bir gerçek ki ingilizce dünya dilidir,evrenseldir bu dilin ne öğrenilmesinde ne de öğretilmesinde hiçbir art niyet aranmamalıdır.Şunu da hatırlatırım ki bu kolejlerin istisnasız hepsinde TÜRKÇE öğretilmektedir!!!4.sü düzenlenen Türkçe Olimpiyatına 84 ülkede açılan kolejlerde TÜRKÇE'yi anadili gibi öğrenen kardeşlerimiz iştirak etmişlerdir!!!!
3-İslam'ın Hristiyanlaştırılması iddian büyük bir iddia bunu Kuran'ın yabancı dillere çevrilmesi diyerek savuşturamassın.Hem nasıl ki Kuran'ın Türkçe meali var başka dillerde de meali olmalı ki insanlar Kuran'ın idrakine tam anlamıyla varabilsin.
4-Göz yummak diye birşey yok bunu böyle bil.Bu cemaat tepkisini ve yapacaklarını  bazıları gibi sokaklarda nefeslerini  tüketerek değil,namazlarında,teheccütlerinde,duhalarında kısacası ibadetlerinde onlara dua ederek geçirmektedir.Ellerinden geleni yaptıklarına şüphen olmasın.
Dipnot:Son olarak bize siyasi kimliğini keşke bu kadar belli etmeseydin.
mistral
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı

0 kez teşekkür etti.
0 mesajına 0 teşekkür aldı.

Mesajgönderen sami » 27.07.2006, 12:56

tek bir cemaate göre değerlendirmiyoruz arkadaşlar
ya adamlar cemaateler arası atsmalra bir birlerine cephe alamalarına cemaateden olmayanları dıslmalarına bi anlam veremiyorum fark lı şeyleri mi savunuyorlar her ikiside iaynı dini savunuyorlar peki aralarındaki bu kızgınlık bu bölünme neden oluyo .. bunun cevabını bi verebilirmiyiz
sami
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı

1 kez teşekkür etti.
1 mesajına 1 teşekkür aldı.

Mesajgönderen mistral » 27.07.2006, 19:10

Senin doğru olarak savunduğun dogmaların var ve bunlardan asla vazgeçmeyeceksin.İşte bu yüzden seninle daha fazla tartışmak istemiyorum.Çünkü sadece seninle tartışmıyorum dediklerini senin gibi yüzlercesi var etrafımda ve nedense Nur Cemaatine karşı bu insanların(Milli Görüşlülerin)bir kin duygusu,bir çekememezlikleri var nedenini anlamış değilim.O insanın şahsına hakaret edip,vaazları sırasında döktüğü gözyaşlarının sahte olduğunu,Türkiye'yi bölmek istediğini,cemaat evlerinde zorla namaz kıldırıldığını ve bunun gibi aslı astarı olmayan binbir türlü iddiayı ölesiye savunan insanlarla konuşacak tek bir lafım yok.Ben senin sorularının cevabını verdim.Tabi anlatmak istediğini anlatamadıysan ya da ANLAMAK İSTEMİYORSAN o senin problemin.Bu konuda benim için burada kapanmıştır.Hepinizin ve tüm islam aleminin kandili mübarek olsun...
mistral
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı

0 kez teşekkür etti.
0 mesajına 0 teşekkür aldı.

Mesajgönderen sami » 28.07.2006, 15:56

sami yazdı:tek bir cemaate göre değerlendirmiyoruz arkadaşlar
ya adamlar cemaateler arası atsmalra bir birlerine cephe alamalarına cemaateden olmayanları dıslmalarına bi anlam veremiyorum fark lı şeyleri mi savunuyorlar her ikiside iaynı dini savunuyorlar peki aralarındaki bu kızgınlık bu bölünme neden oluyo .. bunun cevabını bi verebilirmiyiz
sizden çok bi şeymi istedim arkadaşlar sadece bunun cevabını istedim ?
sami
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı

1 kez teşekkür etti.
1 mesajına 1 teşekkür aldı.

Mesajgönderen sude50 » 28.07.2006, 16:01

yeter artık yeter lütfen yeter bir son verin bu tartışmaya sonuçta herkes aynı yolun yolcusu değilmi neden bu aranızdaki didişme ne olur son verin bu tartışmaya benim gibi daha birçogunuda rahatsız etmiştir bu konu herkes kendinden sorumludur bunu unutmayın kimse kimsenin günahı yüzünden ceza çekmez
sude50

kez teşekkür etti.
mesajına teşekkür aldı.

ÖncekiSonraki

Dön Güncel Tartışmalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir