bir Dünya şehri: Nevşehir

Nevşehir ve Kapadokya ile ilgili genel konular

bir Dünya şehri: Nevşehir

Mesajgönderen malevli » 24.11.2007, 22:49

NEVŞEHİR sevdalıları , NEVŞEHİR aşıkları gelin elbirliği ile güzel şehrimizi bir Dünya şehri yapalım.
Dünya da pek çok şehir marka olmuştur.Paris eyfel kulesi ile , Davos uluslararası ekonomi toplantıları ile , Newyork özgürlük anıtı ile , Cannes film festivali ile , Madrid boğa güreşleri ile , Roma collesyum ile v.b. bu örnekler artırılabilir.
Sizce NEVŞEHİR in bir Dünya Kenti ve bir marka olması için ne yapılmalıdır ? , hangi değerlerimizi ön plana çıkarmalıyız ?belediye ve valilik nasıl bir çalışma yapmalıdır ? \:D/
(Ha unutmadan bu iş patates le , üzümle olmaz bence)
malevli
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı

0 kez teşekkür etti.
1 mesajına 2 teşekkür aldı.

malevli adlı üyenin bu mesajı için teşekkür edenler:
Sirius

Ynt: bir Dünya şehri: Nevşehir

Mesajgönderen Anne » 26.11.2007, 05:47

malevli yazdı:NEVŞEHİR sevdalıları , NEVŞEHİR aşıkları gelin elbirliği ile güzel şehrimizi bir Dünya şehri yapalım.
Dünya da pek çok şehir marka olmuştur.Paris eyfel kulesi ile , Davos uluslararası ekonomi toplantıları ile , Newyork özgürlük anıtı ile , Cannes film festivali ile , Madrid boğa güreşleri ile , Roma collesyum ile v.b. bu örnekler artırılabilir.
Sizce NEVŞEHİR in bir Dünya Kenti ve bir marka olması için ne yapılmalıdır ? , hangi değerlerimizi ön plana çıkarmalıyız ?belediye ve valilik nasıl bir çalışma yapmalıdır ? \:D/

Evet cok haklisiniz  bu is patatesle uzumle olmaz..........bu is ancak tanitimla  olur......tanitim  tanitim    tanitim......... #-o #-o #-o
Anne
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı

67 kez teşekkür etti.
11 mesajına 13 teşekkür aldı.

Mesajgönderen zerda » 26.11.2007, 17:10

Yabancilara 'Kapadokya' bence Nevsehirin kendisinden daha çok tanidik geliyor yani birseyler uyandiriyor kendisinde duydugu,gördügü veya gittigi için. Nevsehir nerede oldugunu falan bilmiyorlar çogu kez ama kapadokyayi bilenler çok. Yinede izah etmeye çalisiyorum Kapadokya Nevsehirde diye az buçuk biraz Nevsehire faydam dokunsun açisindan. Nevsehirden sadece maalesef Kapadokyayi turistik bir yer olarak biliyorlar halbuki bence baska güzel gezilecek turistik yerleri de var, ama bunu bilmiyorlar. Ve unutmamak gerekir ki kaplica sularimiz da meshur, bunlar turistler/yabancilar tarafindan pek taninmis degil...
zerda
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı

0 kez teşekkür etti.
0 mesajına 0 teşekkür aldı.

Mesajgönderen neseli50 » 26.11.2007, 22:48

Ben gezi amaçlı, Hollanda, Almanya, Fransa'ya gittim. Orada Kapadokya'yı iyi tanıyorlar. Ancak, biraz daha tanıtımlara gerek vardır.
Metin Neşeli - Emekli Öğretmen - NEVŞEHİR
Kullanıcı avatarı
neseli50
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı

0 kez teşekkür etti.
1 mesajına 1 teşekkür aldı.

Mesajgönderen Sirius » 26.11.2007, 23:28

malevli yazdı:NEVŞEHİR sevdalıları , NEVŞEHİR aşıkları gelin elbirliği ile güzel şehrimizi bir Dünya şehri yapalım.

Nevşehir'in ön plana çıkacak yegane unsuru TURİZM 'dir. Şu an için üzerinde çalışılabilecek,geliiştirilebilecek daha etkin bir alternatif göremiyorum. Turizm alanında, yani İnanç Turizmi,Sağlık Turizmi,Kongre ve Toplantı Turizmi, Tarih,Doğa ve Kültür Turizmi alanlarında ilimizi, Kapadokya'yı olabildiğince geliştirmemiz gerekiyor diye düşünüyorum. En etkili yöntem başta ilin en büyük 2 yerel yönetim kanadı olan Valilik ve Belediye'nin önderliğinde, Sağlık,Turizm ve hatta Din ile ilgili devlet kurumlarının desteği ve en önemlisi, şehir halkının,işletmecisinin buna inancı,azmi ve çabaları gerekmektedir. Davetler,geziler,organizasyonlar,turlar üzerinde hem yerel,ulusal ve global anlamda çok sesli bir tanıtım ve reklam atağı gerekiyor. Benim yaptığım bu tespitler, herkesin malumudur sanıyorum, işin özünde önce bizler inanmak ve  azmetmek zorundayız. Kapadokya ve Nevşehir ismini ayrıştırmadan, bütünleştirerek, ulusal ve uluslararası ortamlardaki yerini almasını sağlamamız gerekiyor. Belediyemiz ve Valiliğimizin öncü olarak, yerel bir platform oluşturması gerekiyor. Halktan,İşletmeciden,sanatçıdan,bilim adamından tutun da konuya hükmedebilecek ve en önemlisi birlikte çalışabilecek insanlardan bir grup oluşturmak gerekiyor. Türkiye'de ya da Yurt dışında ki konusunda uzman hemşehrilerimizle diyalog kurup, bu işe katkı sağlamalarını temin etmeliyiz. Kimimiz fikirleriyle,kimimiz iştigal konusuyla,kimimiz parasıyla kimimiz de devlet desteği ile bir bütün halinde altyapıyı oluşturmalıyız. Habitat gibi oluşumları artırmalı, Kozaklı'dan,Göreme'den,Avanos'dan ,Ürgüp'ten neredeyse yılın 365 günü yararlanmanın,aktif olmanın yollarını bulmalıyız,bizler inanırsak, karşımızdaki inandırmak inan hiç de zor olmasa gerek. Konuyla ilgili temel düşüncelerim bunlardır.

Saygılar...
Kullanıcı avatarı
Sirius
Yönetici
Yönetici

19 kez teşekkür etti.
40 mesajına 46 teşekkür aldı.

Mesajgönderen nevada5001 » 26.11.2007, 23:59

O ucu sivri güzel bir doğa manzarası veren o taşları bazı insanların inanışına, o fokur fokur kaynayan suları bazı insanların sağlığına, o yokuşları bisiklet meraklılarının hayatlarına. monte edebilirsen tanınırsın. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
nevada5001
Genel Moderatör
Genel Moderatör

0 kez teşekkür etti.

Mesajgönderen By_AmiRaL » 27.11.2007, 01:06

arkdaşlar ben sakaryalıyım kocaeli de oturuyorum ve hemen hemen ayda birkac defa gelirim ürgüpe bana kalırsa hiç böyle duyurulara gerek yok ben ce çünki kapadokya zaten bir marka .. peri bacalı yeret tarihi kulduru edebiyatı insanlarının sıcak kanlılıgı yeter kardeşim ;) saygılarım la... ( Kerim )
By_AmiRaL
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı

0 kez teşekkür etti.

Mesajgönderen asiminyeri » 27.11.2007, 19:15

ASIMIN YERİ ' nden selamlar..
İyi düsünmüşsünüz tesekkürler.. Ancak geç bile kalınmış bir olay.. İşe en kolayıyla ve web sitesi olan herkesinde yapabilecegi Yani site sahipleri arkadaşlarımız sitesinin en az yarısını bilgi ve resimlelerle bölgemiz tanıtımına ve hatta biliyorsa yabancı dillerdede menüler ve anlatımlarla başlayabiliriz..  Üzülerek itiraf etmem gerekirse binlrce web sayfasına sahip bölgemizdeki işletmeler nedense bölge tanıtımına hiç önem vermemişler sitelerinde.. Tabii benim bu kişisel görüşüm.. İyi çalışmalar..

http://www.asiminyeri.com.tr/cappadociaphoto's1.asp

Resim
En son asiminyeri tarafından 27.11.2007, 19:32 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
asiminyeri
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı

0 kez teşekkür etti.

Mesajgönderen balıkadaMa » 27.11.2007, 19:35

ya gerçekten kapadokyayı biliyolar. Ama nevşehir diyince nevşehir nerde hangi bölgede diyenler var ya.
Kapadokyanın böyle iyi bilinmeside çok güzel gerçi ama nevşehirinde bilinmesi gerek.
Kültür bakanlığının tanıtım filminde ve reklamlarındada peribacalarımız gözüküyo ama nevşehir yok kapadokya var.
balıkadaMa
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı

0 kez teşekkür etti.

Mesajgönderen esmam » 27.11.2007, 23:25

SLM ben bir Nevşehirli olarak tanıtımdaki hatamızın , Kapadokyayı ön plana çıkardığımızdan olduğuna inanıyorum. Nevşehir yok tanıtımlarda Kapadokya var buna bir çare bulunmasında fayda olacağını düşünüyorum. Nerde ne tanıtım görsem Kapadokya Nevşehir' inde adının geçmesi lazım!!!
esmam
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı

0 kez teşekkür etti.

Sonraki

Dön Nevşehir ve Kapadokya Genel Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir