Fark Etmeli İnsan

Şiirler,kitaplar,yazarlar,şairler,yazılar ve sözler

Fark Etmeli İnsan

Mesajgönderen venom » 06.02.2009, 17:58

FARK ETMELİ İNSAN

Farkı fark etmeli, fark ettiğini de fark ettirmemeli bazen... Bir damlacık sudan nasıl yaratıldığını fark etmeli.

Anne karnına sığarken dünyaya neden sığmadığını ve en sonunda bir metre karelik yere nasıl sığmak zorunda kalacağını fark etmeli. Şu çok geniş görünen dünyanın, ahrete nispetle anne karnı gibi olduğunu fark etmeli.

Henüz bebekken 'Dünya benim! 'dercesine avuçlarının sımsıkı kapalı olduğunu, ölürken de aynı avuçların 'her şeyi bırakıp gidiyorum iste! 'dercesine apaçık kaldığını fark etmeli. Ve kefenin cebinin bulunmadığını fark etmeli.

Azraillin her an sürpriz yapabileceğini, nasıl yasarsa öyle öleceğini fark etmeli insan. Hayvanların yolda, kaldırımda, çöplükte ama kendisinin güzel hazırlanmış mükellef bir sofrada yemek yediğini fark etmeli. Yaratılmışların en güzeli olduğunu fark etmeli ve ona göre yaşamalı.

Gülün hemen dibindeki dikeni dikenin hemen yanı başındaki gülü fark etmeli.

Evinde kedi, köpek beslediği halde çocuk sahibi olmaktan korkmanın mantıksızlığını fark etmeli.

Esine 'seni çok seviyorum' demenin mutluluk yolundaki müthiş gücünü fark etmeli.

Dolabında asılı 25 gömleğinin sadece üçünü giydiğini ama arka sokaktaki komşusunun o beğenilmeyen gömleklere muhtaç olduğunu fark etmeli.

Zenginliğin ve bereketin sofradayken önünde biriken ekmek kırıntılarını yemekte gizlendiğini fark etmeli. Annesinden doğarken tertemiz teslim aldığı gırtlağını ve aşırı beslenme yüzünden sarkan göbeğini fark etmeli, fark etmeliyiz çok geç olmadan...

Ömür dediğin üç gündür, dün geldi geçti yarın meçhuldür...

O halde ömür dediğin bir gündür, o da bugündür...

(Can Yücel)
Yoluna baş koymaya hazırım ya, başını da yollarımda isterim, unutma!
Kullanıcı avatarı
venom
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı

30 kez teşekkür etti.
29 mesajına 45 teşekkür aldı.

venom adlı üyenin bu mesajı için teşekkür edenler:
unutulur

Ynt: Fark Etmeli İnsan

Mesajgönderen unutulur » 07.02.2009, 00:11

venom yazdı:

Anne karnına sığarken dünyaya neden sığmadığını ve en sonunda bir metre karelik yere nasıl sığmak zorunda kalacağını fark etmeli. Şu çok geniş görünen dünyanın, ahrete nispetle anne karnı gibi olduğunu fark etmeli.

Azraillin her an sürpriz yapabileceğini, nasıl yasarsa öyle öleceğini fark etmeli insan. Hayvanların yolda, kaldırımda, çöplükte ama kendisinin güzel hazırlanmış mükellef bir sofrada yemek yediğini fark etmeli. Yaratılmışların en güzeli olduğunu fark etmeli ve ona göre yaşamalı.

Bugün yaşamın bana verdiği nefesi minnetle alıyorum ve nefesle yaşadığımın farkındayım.

Günümün, huzurlu geçeceğini biliyorum ve bunu için elimden gelenin en iyisini yapacağımın farkındayım.

Neşeliyim ve bu neşemi kimse değiştiremez, seçimlerimin bana ait olduğunun farkındayım.

Bana gelen keyifsizlikleri, çözüme odaklanarak çözebileceğimin farkındayım.

Her geçen gün isteklerimin gerçekleşeceğinin farkındayım.

Sevgimin gücünü biliyorum ve bunu tüm canlılara dağıtabileceğimin farkındayım.

An'da kalmayı ve an'larımı mutlulukla yaşayacağımı biliyorum ve farkındayım.

Düşüncelerimle beni yöneten beynimi, artık benim yöneteceğimin bilincinde ve farkındayım.

Ayrılıklarda, kayıplarda geçmişi geride bırakmaya (an'da kalmak) yeni bir yaşam'a başlamanın ne kadar doğru olduğunun farkındayım.

Bugün ve bugünden sonraki günler, kendimi ve başkalarını bağışlayacak yolları bulacağımın farkıdayım.

Hedeflerim var ve hedeflerimden başka yerlere, ilgimi dağıtmayacağımın farkındayım.

Düşüncelerimin yaşamımı şekillendirdiğini, negatif veyan pozitif olayların benim düşüncelerimin ürünü olduğunun farkındayım

Adanmışlık,azim,karalılık,neşe,dikkat,an'da kalmak,huzur,sağlık yaşamımın en önemli bölümü ve bu ruh halimi eğer istersem, pozitif bakış açısıyla sonsuza dek sürdüreceğimin farkındayım

Çocuklukta bana öğretilen, gördüğüm, duyduğum, taddığım, işittiğim, dokunduğumda hissettiğim herşeyin yüzde yüz doğru olmadığının ve doğrumu bulacağımın farkındayım.

Özgür olduğumun ve eğer istersem, özgürlüğümüde radikal ya da ananevi kurallara göre düzenlediğimin farkındayım.

Gerçek dışıkonuşmalar ,dedikodu,kavga,haksızlık,yargılamaları yaptığım takdirde bunun başkalarına zarar verebileceğinin bilincinde ve farkındayım

-alıntı-

Bu yazıyı ben yazmadım ancak benim farkında olduğum herşeyi anlattığı için eklemek istedim.

Bugün sevgimi herkese, ''dünya''ya, ''evren''e, güneş'e ''ay''a ''yıldız''lara tüm ''canlı''lara bilinçlere yolluyorum ve aynı şekilde çoğalarak bana döneceğinin farkındayım.
Dost elinden gel olmazsa varılmaz,
Rızasız bahçanın gülü derilmez.
Kalpten kalbe bir yol vardır, görülmez.
Gönülden gönüle giden yol, gizli gizli.
Kullanıcı avatarı
unutulur
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı

124 kez teşekkür etti.
59 mesajına 86 teşekkür aldı.

Dön Şiir-Edebiyat-Yazılar-Sözler

Kimler çevrimiçi