Fransa,ABD,İsrail,Yahudi vs.Malları..!

Söz sizde, duyarsız, tepkisiz kalmayın !

Ynt: YAHUDİ ÜRÜNLERİ

Mesajgönderen sami » 28.08.2006, 15:52

eray_kamil_polat yazdı:her zaman calısacaksın daha iyisini üreteceksin.
Bu ürünlerin karsısında yapacak bişey yok çünkü insanlar çalısmıs basarmıs hangi milletten olursa olsun calısan kazanır...
çalışacaksın kazancaksın ama kimle çalışacaksın üretim yapacak yeri kurmak için kimden izin alacaksın ? bunların hepsi birbirini doğruyor kutu içinde kutu gibidir açık söylmek gerekirse adamlar bizim üretim yapmamızı başından kısıtlamışlar şimdi de toprak ürünlerini kısıyorlar türkiyede eskisi gibi tarım olmuyor artık üretim kısıtlı oluyo ve gene yahudi ya da başkalarının kontrolü altında ileriye doğru değil ama ileri gider gibi geriye götürülüyo o kadar zaman ayarlıki biz ileriye gittiğini sanıyoruz malesef sade sanıyoruz göremiyoruz nereye gittiğini
sami
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı

1 kez teşekkür etti.
1 mesajına 1 teşekkür aldı.

Mesajgönderen yakamoz » 28.08.2006, 22:23

Aslında üretimde sorun yok. Türkiye çok kalite ürünler yetiştiriyor ama hata tüketimden kaynaklı. Elimizdeki kaliteli ürünleri bir güzel veriyoruz dış ülkelere onlarda ambalajlayıp 2 katı belkide daha fazla fiyata yabancı mal olarak bize geri gönderiyor. Çoğu üründe bu böyle. Mesela bir arkadaş tütünden bahsetmiş. Burda yetiştirilen tütünün kalitesi Marlboro nun içinde yatıyor aslında. Sonra ne oluyor. Kalitesiz tütün bize kalıyor bizde onu ambalajlıyoruz. Alın size kalitesiz Türk malı oluyor. Masonlar o kadar ele almışki Türk ticaretini biz vermesekte kendileri alıyor söke söke malın iyisini. Biz de durup seyrediyoruz. Burda amaç seyretmek yerine elimizden geldiğince bir şeyler yapmak. Ülker ürünleri çok mu kötü eti den!!! En azından kaliteyi yakalayabilmiş Türk mallarında seçici olalım. Türk malı kalitesiz deyip gözümüz kapalı atarsak elimizi yahudi..vs. mallarına şahsen ben bundan utanç duyarım.
En son yakamoz tarafından 29.08.2006, 09:22 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
yakamoz
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı

0 kez teşekkür etti.

Mesajgönderen (Gs)Fatma » 29.08.2006, 19:54

yakamoz yazdı:Aslında üretimde sorun yok. Türkiye çok kalite ürünler yetiştiriyor ama hata tüketimden kaynaklı. Elimizdeki kaliteli ürünleri bir güzel veriyoruz dış ülkelere onlarda ambalajlayıp 2 katı belkide daha fazla fiyata yabancı mal olarak bize geri gönderiyor. Çoğu üründe bu böyle. Mesela bir arkadaş tütünden bahsetmiş. Burda yetiştirilen tütünün kalitesi Marlboro nun içinde yatıyor aslında. Sonra ne oluyor. Kalitesiz tütün bize kalıyor bizde onu ambalajlıyoruz. Alın size kalitesiz Türk malı oluyor. Masonlar o kadar ele almışki Türk ticaretini biz vermesekte kendileri alıyor söke söke malın iyisini. Biz de durup seyrediyoruz. Burda amaç seyretmek yerine elimizden geldiğince bir şeyler yapmak. Ülker ürünleri çok mu kötü eti den!!! En azından kaliteyi yakalayabilmiş Türk mallarında seçici olalım. Türk malı kalitesiz deyip gözümüz kapalı atarsak elimizi yahudi..vs. mallarına şahsen ben bundan utanç duyarım.

ben de seni bu yazından dolayı alkışlarım arkadaşım  =D>
arkadaşlar birçok ürünün ham maddesi ülkemizde mevcut...ve de en kalitelisi mevcut...ama nedense üretimde geriliyoruz...kısıtlamalara karşı çıkılmıyor...çok ilginç bir durum bu...ve de çok yanlış...hepimiz biliyoruzki en iyi bor minerali marmara bölgesinde mevcut...ama duydumki abd işlenmesine engel oluyormuş...iyi de nasıl?? benim ülkemdeki bir ürünün sualini başka bir ülke nasıl sorabiliyor..fırsat vermemek lazım böylelerine  [-X [-X [-X
(Gs)Fatma
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı

0 kez teşekkür etti.
0 mesajına 0 teşekkür aldı.

Mesajgönderen Soner » 29.08.2006, 20:08

Haklısın Fatma senin ve Yakamoz'un fikirlerine sonuna kadar katılmakla birlikte, aklıma konuyla ilgili olduğunu düşündüğüm Yakamoz kardeşimin geçenlerde yayınlamış olduğu "Sarı Öküz Olayı" geliyor ne dersiniz bire bir örtüşüyor mu sizce?
Soner
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı

0 kez teşekkür etti.

Mesajgönderen yakamoz » 29.08.2006, 20:29

soner50 yazdı:Haklısın Fatma senin ve Yakamoz'un fikirlerine sonuna kadar katılmakla birlikte, aklıma konuyla ilgili olduğunu düşündüğüm Yakamoz kardeşimin geçenlerde yayınlamış olduğu "Sarı Öküz Olayı" geliyor ne dersiniz bire bir örtüşüyor mu sizce?

Yazımı yazarken benimde aklıma gelen Sarı öküz olayı olmuştu. Örnek olarak yazmayı düşündüm bir cümlenin arkasından ama sonra vazgeçmiştim. Eminim sanada o cümle anımsattı. Ben yazmadan anladığın,gördüğün için tebrik ediyorum.  =D>
yakamoz
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı

0 kez teşekkür etti.

Mesajgönderen (Gs)Fatma » 29.08.2006, 20:40

soner50 yazdı:Haklısın Fatma senin ve Yakamoz'un fikirlerine sonuna kadar katılmakla birlikte, aklıma konuyla ilgili olduğunu düşündüğüm Yakamoz kardeşimin geçenlerde yayınlamış olduğu "Sarı Öküz Olayı" geliyor ne dersiniz bire bir örtüşüyor mu sizce?

bu konuda haklısın.diyorum ya fırsat vermemek gerekiyor böylelerine...sarı öküz olayında da küçük bir tavizden dolayı tüm sürü heba olmuştu.ekonomi konusunda da taviz verirsek-ki imf çok başarılı bu konuda- sonumuz hayra alamet değil...
(Gs)Fatma
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı

0 kez teşekkür etti.

Mesajgönderen Soner » 29.08.2006, 20:41

Rica ederim Yakamoz. O hikayeyi okuyan kim olursa olsun, bu konuyla paralel olduğunu sanırım anlardı, eğer birde kalbi bu güzelim memleketimiz için çarpıyorsa öyle dokunaklı bir hikaye sanırım ömür boyu unutulmaz.. :cicek =D>
En son Soner tarafından 29.08.2006, 20:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Soner
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı

0 kez teşekkür etti.

Fransa,ABD,İsrail vs.Malları..!

Mesajgönderen anka567 » 14.09.2006, 15:38

Coca-Cola ve Pepsi'ye karşı Hindistan'da başlayan yasaklama kararları özellikle İslam dünyasında büyük yankı uyandırırken, bu firmalar da değişik yollara başvurarak, bulundukları ülkelerde pazar paylarını yerli cola firmalarına kaptırmamak için yeni yöntem arayışına başladı.

El Ezher Üniversitesi'nin Coca-Cola ve Pepsi'nin haram olduğunu açıklamasının ardından, her iki firma da alternatif fetva arayışına girişti. Pepsi, gıda maddelerinin helal olup olmadığını denetleyen ve bu amaçla bazı Avrupa ülkelerinde büroları olan, ancak resmi hüviyeti bulunmayan İslamic Food Council of Europe adlı kuruluştan alınan "helaldir" sertifikasını bayilerine ve Pepsi satan marketlere dağıtıyor.

HADİS VE AYET OKUDULAR

Ankara-Keçiören'deki marketinde Pepsi ve Coca-Cola dahil pekçok colalı içeceği sattığını söyleyen market sahibi, El Ezher'den çıkan karar üzerine Pepsi ve Coca-Cola'yı satmama kararı aldığını, Pepsi yetkililerinin marketine kadar geldiğini belirterek, "Bana birkaç saat boyunca İslam'a göre haramlar ve helalleri anlattılar, ayetler ve hadisler okuyarak, İslami ticaret kurallarından bahsettiler. El Ezher'in bir yanlış anlama sonucu o kararı aldığını ve daha detaylı laboratuar araştırmaları sonucu bu kararından vazgeçeceğini söylediler" dedi. Market sahibi, Pepsi yetkililerinin bu iş için özel eğitim aldıklarını düşündüğünü de sözlerine ekledi.

EL EHZER'DEN ÖNCE ALINMIŞ

Islamic Food Council of Europe'nin Pepsi için verdiği "helaldir" sertifikası 31 Mayıs 2006 tarihini taşıyor. El Ezher Üniversitesi'nin verdiği kararsa geçtiğimiz hafta açıklandı. Kuruluşun Pepsi'ye verdiği sertifikayı gözden geçirip geçirmeyeceği henüz bilinmiyor.

İnsan sağlığına zararlı

Mısır'da İslam dünyasının en etkin eğitim kurumlarından biri olan El Ezher, CocaCola ve Pepsi'nin haram olduğunu açıkladı. El Ezher Üniversitesi'ne bağlı Yüksek İslami İşler Meclisi, yaptıkları bir incelemenin ardından her iki içeceğin içinde insan sağlığına zararlı bazı maddelerin konulduğunu tespit ettiklerini açıklamıştı. Meclis, zor durumlarda "Zarûretler haramı mübâh kılar" kaidesi gereğince domuz, içki ve ölü etinin dahi sadece ölünmeyecek kadar yenilmesine izin verildiğini açıkladı. Meclis, böyle bir zorunlu durum olmadığına göre Müslümanların bu tür ferahlatıcı içeceklerden uzak durmalarını önerdi...
anka567
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı

0 kez teşekkür etti.

Ynt: BOYKOTUN İLK SONUÇLARI

Mesajgönderen papatya » 14.09.2006, 17:45

Yazık.. ne günlere kaldık.. herşey sahtekarlık üzerine kurulmuş..
papatya
Kayıtlı Kullanıcı
Kayıtlı Kullanıcı

0 kez teşekkür etti.

ÖncekiSonraki

Dön Tepkiler-Boykotlar-Duyarlılıklar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir