Nevşehir’de minik öğrenciler resim sergisi açtı. Öğrenciler meyvelerin resmini çizip, sergiledi. Nevşehir’de 23 Nisan İlköğretim Okulu Ana sınıfı öğrencileri, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, sınıflarında çizdikleri resimleri, Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezi Galeri Salonu’nda halkın beğenisine sundu. Ana sınıfı öğrencilerinin açtığı sergide 180 ayrı resim yer aldı. Öğrencilerin hepsinin çeşitli meyvelerin resimlerini çizmesi dikkat çekti.
Minik öğrencilerin meyveleri resmettikleri resim sergisinin açılışını ise Nevşehir Valisi M. Asım Hacımustafaoğlu yaptı.
Vali Hacımustafaoğlu, açılış sırasında yaptığı konuşmasıyla, öğrencilerin eserleri ve becerileri ile gurur duyduklarını ifade etti.
Okul öncesi eğitimin Nevşehir’de, Türkiye genelinde olduğu gibi çok iyi seviyelerde olduğunu kaydeden Vali Hacımustafaoğlu, “Artık eğitim ve öğretim yılımız yıl sonuna doğru süratle yaklaşıyor, çocuklarımızın başarılı eserlerini görme imkanına sahip olacağız. Okul öncesi eğitimi gören mini mini çocuklarımızın küçük yaşlarda bile ne güzel işler becerebildiklerini hep beraber görüyoruz. Okul öncesi eğitim bütün Türkiye’de olduğu gibi ilimizde de süratle gelişmektedir ve çocuklarımız kendilerini çok iyi bir şekilde üst sınıflara hazırlanma imkanı bulmaktadırlar.” Dedi.
Bir hafta boyunca ziyaret edilebilecek olan sergiye ilgi büyüktü.Kaynak »

10 yorum

 1. beste selen diyor ki:

  23 nisan ilk öğretim okulumu , öğretmenlerimi ve arkadaşlarımıda çok seviyorum.

 2. elif gizem diyor ki:

  neden hiç bir etkinlik yok…

 3. emine uzun diyor ki:

  bende anaokulu öğretmeniyim sergi resimleri başlığı adı altında yayınlanınca merak ettim resimleri ama resim göremedm keşke resimleride yayınlasanız çünkü meraklı ve değişime açık bi insanım farklı etkinlikler de çok ilgimi çekiyo resimleri yayınlamanızı bekliyrmm..

 4. damla diyor ki:

  slm ben damla uzun hasan ögrencisiyim başta müdürümüz olmak üzere bütün ögretmenlerimi seviyorum ve onların bu okuldan gitmelerini istemiyorum özelliklede okul müdürümüz gitmesin hepsini çok ama çok seviyorum

 5. İREMSU EREN diyor ki:

  BENDE O OKULDA OKUYORUM 3/G SINIFI ÖĞRENCİSİYİM.KARDEŞİM ANA SINIFINDA OKUYO.RUKİYE YONCA AYDIN KARDEŞİM ÖĞRETMENİ O NA TEŞEKKÜR EDİYORUM.ÇÜNKÜ KARDEŞİMİ ÇOK GÜZEL EĞİTİYO.KARDEŞİMİN ADI ENES KABAKCIOĞLU SINIFINDA ARKADAŞLARIYLA ÇOK İYİ OYNUYO.5′E KADAR OKUMAYI VE YAZMAYI ORADA ÖĞRENDİ.

 6. SEVDA diyor ki:

  ben sevda 23 nisan okuluna gittim çok güzel bir okul 1234 hep orda okudum ögretmenlerime teşekkür ederim

 7. selin diyor ki:

  3G sınıfında okuyorum ogretmenim saliha karatas en sevdigim arkadaslar arzu zeynep hilal ve hatice

 8. melike diyor ki:

  çok harika 23 nisan okulu :) :@

 9. esra gülter diyor ki:

  eğitimli ve güzel okullllllllll çok seviyorum

 10. Ozan diyor ki:

  ben de gidiorum da onla ilgili bişeyler lazım


Yorum Yaz